Blog

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Garnitur szyty na miarę jest dla mężczyzny tym, czym dla kobiety suknia ślubna. To element garderoby, na który większość z nich decyduje się właśnie z okazji ślubu. Może Ty też niedługo bierzesz ślub i zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za tak ekskluzywny produkt? Pewne jest, że garnitur szyty na miarę będzie o wiele droższy od takiego gotowego, ze sklepu. Czy efekty będą tego warte? Cóż, prawdopodobnie tak, ponieważ nawet najlepsze poprawki krawieckie nie zastąpią ubrania, które zostało uszyte właśnie dla Ciebie. Oczywiście również tutaj ceny będą bardzo zróżnicowane.

Garnitur szyty na miarę — na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wybór garnituru szytego na miarę, warto poznać kilka podstawowych zasad. Po pierwsze, nie warto decydować się na nieznanych nikomu krawców. Sięgnij po takiego, który ma przynajmniej kilka opinii od zadowolonych klientów. Po drugie, unikaj najtańszych materiałów. Najniższej jakość wełna lub poliester jest może oszczędnością, ale użycie takich materiałów w garniturze szytym na miarę to sabotowanie jego wykonania. W efekcie zamiast świetnego efektu, możesz wyglądać po prostu kiczowato.

Co ma wpływ na cenę garnituru męskiego szytego na miarę?

Jest wiele czynników, które złożą się na ostateczną wycenę krawca. Oto najważniejsze z nich:

  • materiał użyty do uszycia ubrania — im wyższej jakości, tym droższy;
  • rozpoznawalność krawca — bardziej wzięci krawcy liczą za swoje usługi znacznie więcej niż ci dopiero rozpoczynający karierę;
  • rozmiar osoby, na którą szyty jest garnitur — większe modele mogą być trochę droższe, ponieważ do ich uszycia potrzeba będzie więcej materiału;
  • materiał wykończenia — np. guziki z masy perłowej kosztują więcej niż te z tworzywa sztucznego.

Ceny garniturów szytych na miarę

Teraz czas przyjrzeć się w końcu, jakich cen możesz się spodziewać, odwiedzając krawca (https://milermenswear.com/strony-informacyjne/szycie-na-miare-garniturow-poznan). Widełki są dość szerokie. Standardem są ceny zaczynające się od 3000 zł. Oczywiście najbardziej znani krawcy wezmą o wiele więcej i tutaj praktycznie nie ma górnej granicy. Na garnitur szyty na miarę można wydać nawet kilkaset tysięcy… dolarów.

Może być trudno zdecydować, za ile powinno się kupić garnitur szyty na miarę. Nasza rada brzmi: nie popadajmy w skrajności. Warto zaniechać zarówno kupna najtańszych garniturów, jak i tych najdroższych, które mogą być niepotrzebną ekstrawagancją. W końcu po ślubie też trzeba jakoś żyć. Czasami warto zdecydować się na gotowy, za to wysokiej jakości garnitur, np. z oferty firmy Milersmenswear (https://milermenswear.com/).

Sprawdź również, kiedy warto zakładać granatowy garnitur.