Blog

Jak chłopak powinien się ubrać na zakończenie roku szkolnego?

Wakacje coraz bliżej, ale czeka nas jeszcze zakończenie roku szkolnego, które jest dobrym pretekstem aby pokazać się w zupełnie innej odsłonie. Owszem, można "olać" sprawę ubioru, przecież to dzień jak co dzień, ale czy nie warto zaimponować nauczycielom swoim wyglądem? Oprócz nauczycieli pamiętajmy także o swoich koleżankach, sympatiach, które zwrócą uwagę na nasz ubiór, dzięki czemu na pewno sobie u nich zaplusujemy.

Biało-granatowe ubranie na zakończenie roku szkolnego może kojarzyć nam się z czasami dzieciństwa, kiedy to nasze mamy zmuszały nas do założenia białej koszuli i garnituru, bo tak wypadało. Teraz kiedy sami już decydujemy co nosimy, często nie pamiętamy o tym, jak ubrać się na ważne uroczystości, nawet takie jak zakończenie roku, czego skutkiem są często przypadkowo założone ubranie.

Niewymuszona elegencja

Im jesteśmy starsi tym bardziej można zauważyć niechęć wobec eleganckiego ubioru. Z czego to wynika? Może z tego, że eleganckie ubranie kojarzy nam się przede wszystkim z niewygodnym, nudnym garniturem? Jednak w dzisiejszych czasach znani projektanci lub zwykłe sieciówki ukazują nowe oblicze eleganckich stylizacji, które na pewno nie są nudne. Spowodowane jest to ogromnym wyborem ubrań w sklepach, dzięki czemu możemy nasze stylizacje zmieniać do woli.

(Nie)standardowe połączenie

Biel, granat i czerń - te trzy elementy tworzą pierwszą stylizacje. Rezygnując ze standardowego garnituru, zastępujemy go casualową granatową marynarką oraz wygodnymi granatowymi chinosami, które dzięki swojej uniwersalności sprawdzają się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i na różnych formalnych uroczystościach.

Granat idealnie komponuje się z bielą oraz czernią. Śmiało możemy dodać do stylizacji białą koszule, czarne półbuty oraz dodatki. To właśnie dodatki, często nadają całego charakteru stylizacji, jednak pamiętajmy o złotej zasadzie "mniej znaczy więcej"! Wystarczy srebrno-czarny pasek oraz zegarek, a także nieobowiązkowy krawat lub mucha.

Marynarka: Benetton, Chinosy: Pier One, Koszula: Pier One, Buty: Burton Menswear London, Pasek: Tom Tailor, Krawat: VON FLOERKE

Postaw na zieleń

Jeżeli nie przepadamy za chinosami, możemy je zastąpić czarnymi rurkami. Najbezpieczniejszym wyborem koloru koszuli zawsze jest biel, która idealnie łączy się z innymi kolorami. Aby koszula i spodnie nie stały się nudne, dodajmy burgundową marynarkę. Również w tej stylizacji możemy dodać do całego ubioru muchę bądź krawat.

Marynarka: Pier One, Koszula: Pier One, Jeansy: KIOMI, Pasek: Tom Tailor, Buty: Pier One, Mucha: Celio

Odrobina błękitu

Ciągle ten granat, biel i czerń, a może tak zastąpić je szarością, błękitem i.. nieśmiertelną czerń zostawmy jednak, która będzie bazą dla pozostałych kolorów. Zakończenie roku szkolnego nie jest aż tak bardzo oficjalną uroczystością, dlatego możemy odejść od standardowej białej koszuli i zamienić ją na błękitną, do której dopasujemy szarą marynarkę oraz szare półbuty. Jeżeli nie przepadamy za eleganckimi butami, możemy je zastąpić trampkami, uzyskując dobrze już znany casualowy charakter stylizacji.

Koszula: KIOMI, Marynarka: Tom Tailor, Jeansy: KIOMI, Trampki: Converse

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do eleganckiego ubioru, to może warto się przełamać? Spróbuj, a na pewno nie pożałujesz!