Blog

Jak mężczyzna ma się ubrać do pracy?

To jak wyglądamy w pracy, bardzo dużo mówi o nas samych. Profesjonalny wizerunek jest bardzo ważny i pomaga w naszej karierze. Chociaż ludzi nie powinno oceniać się po wyglądzie, to jednak najpierw pracodawca czy klienci zwrócą uwagę na to, jak prezentujesz się na co dzień.

Często nie zdajemy sobie sprawy, ile ubiór mówi o nas samych. Zastanów się, co Ty byś sam pomyślał sobie o osobie, która ma źle dopasowaną marynarkę i pogniecioną koszulę. Pewnie już drugi raz nie skorzystałbyś z usług takiej osoby. Pamiętaj, że odpowiednio dopasowany fason lub kolor ubrania może pomóc podkreślić Twój profesjonalizm i wzbudzić zaufanie drugiej osoby.

Zatem jak prawidłowo, a zarazem modnie i wygodnie ubrać się do pracy? Po pierwsze ważne jest to czy w Twojej pracy obowiązuje dress code. Jeżeli tak, to musisz ubierać się według zasad panujących w firmie, w której pracujesz. Natomiast kiedy nie musisz przestrzegać sztywnych zasad dress codu, możesz postawić na bardziej casualowe zestawy i przemycać różne ciekawe elementy do swojej stylizacji.

Odrobina nonszalancji

Pierwszy zestaw to mocny akcent burgundowego koloru. Szary blazer zestawiliśmy z szarymi, zamszowymi półbutami, dodając burgundowe spodnie oraz białą koszulę. Stylizacja prawie idealna, ale nie zapominajmy o torbie. Elegancki zestaw połączmy z brązową torbą, które idealnie komponuje się z brązowymi detalami przy butach i możesz ruszać do pracy.

Marynarka: Zobacz, Spodnie: Zobacz, Koszula: Zobacz, Buty: Zobacz, Torba: Zobacz

Elegancja na luzie

W pracy też czasem możemy pozwolić sobie na odrobinę swobody. W tym wypadku głównym elementem stylizacji jest koszula we wzór ptaków. Żeby nie przesadzić z luźnym stylem zestawu, proponujemy połączyć koszulę z granatową marynarką i spodniami oraz czarną aktówką. Na sam koniec dodajmy krawat. Na pewno taki drobny element w ubiorze, zmieni nasz strój nie do poznania.

Koszula: Zobacz, Marynarka: Zobacz, Spodnie:Zobacz, Buty: Zobacz, Torba: Zobacz, Krawat: Zobacz

A może by tak kardigan?

Marynarka nie jest jedynym okryciem wierzchnim jakie możemy założyć do pracy. Naszą drugą propozycją okrycia wierzchniego jest granatowy kardigan, połączony z białą koszulą i brązowymi chinosami. Aby stylizacja nie była bardzo banalna, zwróć dużą uwagę na drobne detale i akcesoria. W tym zestawie nasz wzrok na pewno od razu spogląda na zamszowe półbuty z pomarańczową podeszwą oraz czarną torbę w kształcie szkolnej teczki. Dodawaj do swoich stylizacji ciekawe elementy.

Kardigan: Zobacz, Koszula: Zobacz, Chinosy: Zobacz