Blog

Jaki płyn do układów chłodzenia wybrać? Ranking 2022

Zakup płynu chłodniczego do samochodu jest niezwykle ważny, gdyż dobry produkt pozytywnie wpływa na sprawność układu chłodzenia. Warto również podkreślić, że płyn do układów chłodzenia reguluje wysokość temperatury i tym samym wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich podzespołów auta. Przekonaj się, jakie płyny chłodnicze warto wybrać!

Dobry płyn chłodniczy, czyli jaki?

Płyn chłodniczy zapewnia optymalne warunki w czasie pracy jednostki napędowej, dlatego istotna jest jego jakość oraz zakup produktu o dobrych parametrach. Sprawdzone płyny do układów chłodzenia chronią silnik przed przegrzaniem, co mogłoby negatywnie wpłynąć na stan poszczególnych podzespołów w samochodzie. Dlatego warto regularnie kontrolować ilość płynu chłodniczego w aucie, gdyż w czasie jazdy samochodem układ chłodzenia cały czas pracuje. Na rynku dostępne są gotowe produkty, które można od razu wlać do układu chłodniczego. Ofertę tą uzupełniają koncentraty, które należy rozcieńczyć wodą demineralizowaną. Dopiero po rozcieńczeniu koncentratu zgodnie z zaleceniami producenta można wlać przygotowany płyn chłodniczy. Koncentrat płynu chłodzącego oraz płyn do układów chłodzenia można znaleźć w ofercie dobrze zaopatrzonego sklepu, jakim jest https://intercars.pl/. Tutaj znajdziesz bogaty asortyment płynów chłodniczych, jak i wiele innych produktów w atrakcyjnej cenie!

Płyny chłodnicze, a może koncentrat?

Ciekawą propozycją jest z pewnością jest płyn Prestone, którego mieszanka odporna jest na działanie ujemnej temperatury do -37 stopni Celsjusza. Należy zauważyć, że produkt ten skutecznie zabezpiecza układ chłodzenia na długi czas, gdyż można na nim przejechać 250000 km lub 10 lat. Proponowany płyn do układów chłodzenia nadaje się samochodów różnych marek, jednocześnie można go mieszać z innymi płynami chłodniczymi.

Kolejną propozycją jest płyn do chłodnic typu G12+, mianowicie Thermotec Coolants KTT G12+. Produkt ten jest również na działanie minusowej temperatury do -37 stopni Celsjusza. W swoim składzie zawiera glikol, jest natomiast bezkrzemianowy. Spełnia normę ASTM D 3306 oraz PN-C-40007:2000.

Płyn chłodzący typu G11 Castrol Radicool Premix sprawdzi się doskonale w przypadku silników spalinowych benzynowych i wysokoprężnych. Jest to gotowy produkt do użycia i zapewnia ochronę przez rok użytkowania. Wspomniany Castrol Radicool Premix  to gotowa mieszanka zawierająca w swoim składzie między innymi: wodę destylowaną, glikol monoetylowy oraz pozostałe składniki chemiczne. Ten gotowy płyn zapewnia ochronę układu przed korozją i ujemną temperaturą, która nie powinna przekraczać -35 stopni Celsjusza.

Płyn do układów chłodzenia a ranking 2022

Układ chłodniczy zapewnia właściwą temperaturę, ponieważ prawidłowa wysokość pozytywnie wpływa na działanie samochodu i jego wszystkich podzespołów. Dlatego płyn do układów chłodzenia to obowiązkowy element każdej jednostki napędowej, który należy sprawdzać co jakiś czas. Na rynku dostępne są zarówno gotowe preparaty, jak i koncentraty. Wybór produktu uzależniony jest od potrzeb właściciela samochodu, ale i rodzaju jednostki napędowej. Wyróżnia się uniwersalne płyny chłodzące, jak i produkty dedykowane wybranym modelom lub rodzajom silników. Jest to szczegół, na który z pewnością warto zwrócić uwagę. Istotna jest również trwałość wybranego płynu, jak i zakres ochrony całej powierzchni układu chłodzenia. Wybierz sprawdzony model, dzięki czemu unikniesz uszkodzenia silnika i kosztownych napraw samochodu!