Blog

Nowy telewizor na jesienne i zimowe wieczory? Sprawdź jaki!

Przygotuj się na nadejście jesieni i zimy. Wymień stary i psujący się telewizor, by zdążyć na nową ramówkę i przywitać ulubionych bohaterów ekranu w rozdzielczości Ultra HD. W niedzielne popołudnia oglądaj filmy w 4K i korzystaj ze Smart TV, by grać z dziećmi w gry. Wcześniej jednak sprawdź, na co zwrócić uwagę, by mieć to wszystko!

Telewizor inteligentny, dopasowany do Twoich potrzeb

Jeśli w Twoim starym telewizorze nie ma funkcji Smart TV, tym razem koniecznie wybierz model pozwalający na korzystanie z niej. Różnice odczujesz szybko. Dzięki systemowi będziesz mógł korzystać z internetu, biblioteki filmów, seriali i gier, aplikacji. Sprawdzisz pogodę, przejrzysz swój wirtualny kalendarz, a także kupisz nowe tytuły, jeśli w telewizji nie będzie leciało nic ciekawego. A wszystko to bez wstawania z kanapy czy sięgania po portfel. Wystarczy wejść w panel Smart TV i wybrać odpowiednią opcję.

Dobra wieść jest taka, że system Smart TV jest wbudowany w nowoczesne telewizory – nie będziesz musiał specjalnie go szukać ani dopytywać sprzedawców. Sterowanie nim jest proste, intuicyjne. Jeśli martwisz się, że będzie dla Ciebie zbyt skomplikowane – przestań. Poradzisz sobie, jesteśmy o tym przekonaniu.

Mało tego, systemem Smart TV będziesz mógł zarządzać za pomocą pilota, komend głosowych lub – jeśli podłączysz do telewizora kamerkę – odpowiednimi gestami. Wdróż się nowoczesne sposoby zarządzania, a już wkrótce będziesz równorzędnym partnerem dla swoich dzieci podczas gier na konsoli.

nowy-telewizor-na-jesiennie-i-zimowe-wieczory-sprawdz-jaki2.jpg

Nowoczesne podświetlenie matrycy

Dawniej królowała „plazma”, czyli telewizor plazmowy. Być może Twoje urządzenie to właśnie plazma. Obecnie już się takich nie produkuje. Zastąpiły je telewizory LCD z diodami LED – energooszczędne, pozwalające na konstruowanie jeszcze cieńszych ekranów i podnoszące jakość wyświetlanego obrazu.

Ale to wcale nie klasyczne LED wiodą prym w telewizyjnym królestwie. Znacznie nowsze i efektywniejsze są technologie:

  • OLED – to inaczej „organic LED”. Tu diody emitują własne światło, więc piksele podświetlane są osobno, a więc obraz jest wyraźniejszy,

  • QLED – to inaczej „quantum (dot) LED”. Tu także diody emitują własne światło, jednak technologia opiera się o kropki kwantowe, których światło jest czystsze od LED i OLED.

Wyższa jakość wiąże się w większym kosztem – coś za coś.

nowy-telewizor-na-jesiennie-i-zimowe-wieczory-sprawdz-jaki3.jpg

Full HD – czy to szczyt technologii?

Od razy odpowiadamy: nie! Standard Full HD powstał w odpowiedzi na niedoskonałość HD Ready, czyli rozdzielczości 1280 x 720 px. Obrazy są w nim wyświetlane na ekranie 1920 x 1080 px, dzięki czemu mają lepsze kolory i mogą być wyraźniejsze. Tego typu telewizory nadają się nie tylko do oglądania programów i filmów nadawanych przez telewizję, ale także wyświetlania zdjęć i nagrać z urządzeń zewnętrznych czy grania w gry na konsoli.

Najnowszym Standarem jest 4K UHD (Ultra HD) – na pewno o nim słyszałeś. Ekran ma 3840 x 2160 px, z uwagi na co wyświetla obrazy z drobiazgowością, jakiej nie zapewniał żaden dotąd. Co jednak ważne, nie zawsze warto go wybrać. Jest najdroższy, a w 4K będziesz mógł oglądać tylko te filmy i grać tylko w te gry, które zostały dostosowane do tak wysokiego standardu. Większość wyświetli Ci się jako standardowe obecnie Full HD.

Koniecznie sprawdź, czym dokładnie różnią się te rozdzielczości. Ich rozpoznanie znajdziesz w artykule: Technologia Full HD, Ultra HD i 4K UHD - czym się charakteryzują?. Być może okaże się, że jednak warto, być przeznaczył na telewizor większy budżet i kupił urządzenie na lata. Pamiętaj bowiem, że technologia 4K prężnie się rozwija i będzie coraz więcej materiałów pozwalających na jej wykorzystanie.

Sprawdź nasze najlepsze promocje świąteczne i kody rabatowe. Kupuj nawet 80% taniej! [zamknij]