Blog

Telewizory Samsung 4K – na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie?

Planujesz kupić telewizor Samsung i zastanawiasz się nad wyborem urządzenia z technologią 4K? Wyjaśnimy Ci, czym wyróżnia się to rozwiązanie. Jakie systemy i funkcje oferuje ich producent? Jakie rozmiary ekranu dostępne są w ofercie i gdzie można kupić sprzęt RTV tej renomowanej marki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym poradniku. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, zanim dokonasz zakupu.

Telewizor o rozdzielczości 4K UHD – możliwości i zalety

Planując zakup nowego telewizora, warto zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu. Im jest ona wyższa, tym czystszy, ostrzejszy i wyraźniejszy obraz oraz wierniejsze odzwierciedlenie i nasycenie kolorów. Tym wyróżniają się modele Samsunga 4K (czyli takie, które mają 3840 × 2160 pikseli). Sprzęt RTV z tej kategorii świetnie sprawdzi się do:

 • podstawowych zastosowań – oglądania telewizji cyfrowej, filmów Blu-ray czysłuchania ulubionej muzyki.

 • Gamingu i e-sportu – pozwalając na pełne wykorzystanie możliwości oferowanych przez najnowszej generacji konsol.

Telewizory Samsung 4K dostępne są w wielu rozmiarach. W sklepie Neonet możesz kupić telewizory o przekątnej ekranu od 39 do 70 cali i większe. To pozwoli na wybór optymalnej wielkości i dopasowanie do pomieszczenia oraz zastosowań – inny sprzęt przyda się w warunkach domowych, a inny w biurze czy w szkole.

Telewizory Samsung – na jakie jeszcze parametry warto zwrócić uwagę?

Oprócz wielkości matrycy przed zakupem nowego telewizora warto również zwrócić uwagę na:

 • rodzaj i liczbę portów – wyposażenie w złącza typu HDMI, USB, LAN, CI+, Ethernet pozwala podłączyć różne urządzenia (komputery, laptopy, tablety, smartfony, drukarki, DVD, amplitunery, zewnętrzne dyski, routery itp.) i transmisji cyfrowego sygnału audio-wideo o wysokiej rozdzielczości.

 • Funkcję Smart i Android TV – oferujące możliwość instalacji aplikacji, obsługi internetowych przeglądarek i korzystania z oferty VOD.

 • Wbudowany moduł Wi-Fi – pozwalający połączyć się z siecią i mobilnymi urządzeniami, zamieniając telewizor Samsung 4K w nowoczesne multimedialne domowe lub firmowe „centrum dowodzenia”.

 • Technologie dźwięków – jeśli chcesz cieszyć się kinową jakością brzmienia, wybierz modele z takimi systemami jak Dolby Digital Plus, Dźwięk Podążający za Obiektem Lite, Q-Symphony, funkcja Adaptacji Dźwięku Plus, Surround Sound czy Multiroom Link.

Sprawdź także, czy sprzęt ma regulowaną podstawę. Ta opcja pozwoli Ci na optymalne ustawienie ekranu i wkomponowanie dodatkowych urządzeń (np. głośników) tuż pod telewizorem.

Efektywność energetyczna w telewizorach 4K – co zyskujesz dzięki niej?

Odpowiednio dobrany pod kątem poboru energii telewizor 4K pomoże ograniczyć wydatki na prąd. Inżynierowie Samsunga umieścili w urządzeniach RTV wiele praktycznych funkcji zmniejszających zużycie energii. Jednym z nich jest czasowy wyłącznik pozwalający zaprogramować moment wyłączenia sprzętu. Jeśli masz tendencję do zasypiania przy włączonym odbiorniku – to rozwiązanie z pewnością Ci się przyda. Większość modeli została również wyposażona w automatyczne wygaszanie ekranu. Ta opcja sprawdzi się w trakcie słuchania i za pośrednictwem telewizora muzyki.

Usługi dodatkowe przy zakupie telewizora marki Samsung w sieci Neonet

Podczas zakupów różnych modeli telewizorów 4K firmy Samsung możesz również otrzymać dodatkowe usługi. Zamówienie sprzętu w sklepie Neonet obejmuje m.in.

 • montaż do uchwytu ściennego zgodnie z instrukcją producenta

 • konfigurację routera

 • przeprowadzenie kompleksowej procedury instalacyjnej

 • ustawienie preferowanego trybu obrazu i dźwięku

 • programowanie (strojenie) kanałów

 • podłączenie urządzeń zewnętrznych

Telewizory samsung 4K – sprawdzona technologia dla domu i biura

Zaprezentowane możliwości, zalety i parametry sprzętu RTV koreańskiego producenta sprawiają, że telewizory Samsung 4K to inteligentne i zaawansowane technologicznie urządzenia. Wysoka rozdzielczość, różne rozmiary matrycy, atrakcyjne ceny – to najważniejsze atrybuty tych produktów, których szeroki wybór oferuje sklep Neonet. To sprawdzona technologia dla domu i biura. Warto więc sięgnąć właśnie po nie!