Blog

Czy warto kupić pakiet medyczny?

Dostęp do rzetelnej i kompleksowej opieki zdrowotnej jest ważnym aspektem życia. Często dostrzegamy to, gdy pojawiają się symptomy choroby, a termin wizyty u specjalisty przypada na przyszły rok. Z uwagi na natłok obowiązków, zapominamy o regularnym badaniu krwi, kontrolowaniu stanu ogólnego naszego organizmu, co w konsekwencji prowadzi do częstszych spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin medycyny. Dostęp do szerokiej gamy usług medycznych zapewnia Luxmed, oferując Pakiety Medyczne na każdą kieszeń.

Pakiet medyczny daje dostęp do usług medycznych oraz lekarzy. Jest to alternatywa publicznej opieki zdrowotnej, która usprawnia proces powrotu pacjenta do zdrowia. W zależności od wybranej oferty, pakiet obejmuje konkretne świadczenia: badania diagnostyczne, wizyty u konkretnych specjalistów, a także zabiegi. Mogą korzystać z niego osoby nieubezpieczone, dlatego jest często wybieraną opcją przez pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o dzieło. Paradoksalnie w niektórych przypadkach jest tańszy niż opłacane składki do Narodowego Funduszu Zdrowia. Abonament medyczny staje się coraz bardziej popularny także jako forma dodatku pracowniczego w dużych firmach.

Pakiety Medyczne LuxMed…

... są bardzo elastyczne. W ofercie znajdziemy pakiet dla dzieci i dorosłych, dla seniorów, dla firm, a także dla osób, których pakiet korporacyjny został zakończony. Grupa LuxMed świadczy usługi w 800 placówkach medycznych, oferując dostęp do lekarzy 22 różnych specjalizacji. Oferta wyjściowa składa się z pakietów przygotowanych w 4 wariantach cenowych, co pozwala na indywidualny wybór adekwatny do potrzeb. Operatorem przygotowanych pakietów jest MediPakiet. Na stronie internetowej https://www.medipakiet.pl przedstawiona została oferta. Wśród usług dostępnych na stronie znaleźć można m.in.: badania laboratoryjne, RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową. Udostępniono także pakiety telemedyczne obejmujące zarówno podstawową opiekę zdrowotną, jak i porady lekarzy specjalistów.

Sprawdź nasz ranking pakietów medycznych dla osób indywidualnych.

Abonament Medyczny, czy się opłaca?

Leczenie na Narodowy Fundusz Zdrowia jest czasochłonne. Niejednokrotnie pacjenci rezygnowali z usług oferowanych przez państwowe placówki na rzecz prywatnych. Pojedyncze wizyty są drogie, a konsultacja ze specjalistą jednej dziedziny często przekracza koszt pojedynczej opłaty abonamentu medycznego, gdzie dostępnych jest kilku lekarzy. Decydując się na pakiet, oszczędza się zarówno czas jak i pieniądze. Szybki dostęp do kompleksowej opieki zdrowotnej ceni się zwłaszcza, gdy niespodziewanie pojawia się choroba. Z perspektywy pracownika natomiast, bonus w postaci opłaconego abonamentu medycznego, pozwala odczuć opiekę pracodawcy nad zespołem. Możliwość dostosowania oferty pod indywidualne potrzeby pozwala na kalkulację zysków i dobranie właściwego pakietu medycznego.