Pakiety medyczne – prywatna opieka medyczna

Jeżeli szukasz prywatnej opieki medycznej w ramach pakietu medycznego to idealnie trafiłeś! Nasza strona pozwala na zapoznanie się z rankingiem firm i wykonanie porównania ofert. Dzięki czemu w jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje które pozwolą Ci wybrać odpowiedni abonament medyczny dostosowany pod twoje indywidualne potrzeby.

Warto tutaj wspomnieć o tym iż mimo możliwości skorzystania z publicznej i bezpłatnej służby zdrowia to wiele osób zostaje odstraszonych przez długie kolejki do lekarzy specjalistów czy bardzo odległe terminy badań i zabiegów. Dlatego warto zainteresować się naszym rankingiem pakietów medycznych i mieć dostępne terminy do specjalistów w ciągu tygodnia, a badania wykonywać w ciągu kilkunastu dni od ich zlecenia.

Prywatne pakiety medyczne – jak działają?

Każdy z obywateli, ma dostęp do świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia a składki są obowiązkowe i automatycznie pobierane z pensji każdej osoby pracującej. Jak sama nazwa wskazuje jest to prywatna opieka medyczna, która działa na zasadzie abonamentowej i realizowana jest w placówkach prywatnych na dużo wyższym poziomie niż usługi publiczne. Jeżeli zdecydujemy się na taki abonament medyczny, to uiszczamy co miesiąc opłaty w ramach podpisanej przez nas umowy z operatorem medycznym. Takie umowy zawierane są na różne okresy od 1 roku nawet do 5 lat, w zależności od potrzeba pacjenta i zasobności jego portfela. Im dłuższa umowa tym warunki są korzystniejsze.

1

🏆 Medipakiet.plindywidualne i rodzinne pakiety medyczne

To firma z grupy PBG czyli czołowego polskiego brokera ubezpieczeniowego. Świadcząca swoje usługi opieki zdrowotnej w ramach grupy luxmed. Posiadają kilkanaście pakietów w cenach od 45 PLN miesięcznie. Usługi świadczone są w trybie 24/7 na terenie całej polski w ponad 800 placówkach. Z dostępem do ponad 200 badań i testów oraz 22 lekarzy specjalistów. Dodatkowo posiadają gwarancję dostępności oraz opcję refundacji. Istnieje również szereg udogodnień jak e-wizyty, e-recepty, e-zwolnienia, dzięki czemu zyskujemy dużo czasu.

2

LuxMed- ochrona dla pracowników

Grupa LuxMed to największy w Polsce dostawca prywatnych usług medycznych, posiadają setki placówek własnych oraz placówek partnerskich. Cennik pakietów zaczyna się od 45 PLN miesięcznie. Posiadają w ofercie również pakiety dla seniorów i pakiety stomatologiczne.

Pakiety Medyczne – Zalety

Główną zaletą zakupu abonamentu medycznego jest łatwy i szybki dostęp do dziesiątek lekarzy specjalistów w większości bez skierowania, czekanie w wielogodzinnych kolejkach (jak ma to miejsce w publicznej służbie zdrowia), tutaj przychodzisz na umówioną godzinę i zostajesz profesjonalnie obsłużony. W większości pakietów medycznych, na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu czekamy nie dłużej niż 24h, natomiast dostęp do specjalisty to czas oczekiwania maksymalnie 10 dni, a nie wiele miesięcy. Dodatkowym i kolejnym atutem jest to że wiele pakietów zawiera dostęp do refundowanych badań i zabiegów które w ramach NFZ nie są objęte.

W ramach posiadanych pakietów medycznych możemy profilaktycznie dbać o swoje zdrowie. Wykonywać badania i odwiedzać lekarzy, co pozwoli nam lepiej zadbać o swoje zdrowie ale i kondycje psychiczną. Również w ramach profilaktyki można szybciej wykryć choroby i przystąpić natychmiast do leczenia.

Porównanie pakietów medycznych

Na rynku mamy dostępne wiele firm świadczących usługi prywatnej opieki medycznej. Są to m.in. LuxMed, PolMed, PZU Zdrowie, Inter Polska, Medicover czy Enel Med. Każda z tych firm posiada pakiety medyczne dla firm. W większości z nich znajdziemy pakiety indywidualne, pakiety dla mikro firm czy korporacji. Zakresy pakietów różnią się dość mocno. Również dostęp do placówek jest bardzo ważny, wybierając operatora. Sprawdźmy czy w naszym mieście posiada placówki. Zobaczmy czy w pakiecie znajdują się elementy które nas interesują np. prowadzenie ciąży, rehabilitacja, chirurgia jednego dnia czy wizyty domowe. Wiele firm oferuje również szczepienia np. przeciwko grypie, ale i podstawowe zabiegi bez kolejki jak wyciąganie kleszcza. Jest wiele korzyści z posiadania takich pakietów, ale ostatecznie to Ty jako użytkownik powinieneś na postawie rankingu pakietów medycznych wybrać ten który będzie Cię interesował i odpowiadał.