Ranking Lokat Bankowych 2024

Nasza redakcja stworzyła dla państwa ranking lokat bankowych, tak by można było wybrać najlepszą lokatę bankową. Która jednocześnie będzie dopasowana do Twoich potrzeb i Twojego portfela. Jak za pewnie wiecie, nie istnieje jedna, uniwersalna lokata dostosowana dla wszystkich. Oferta banków różni się bardzo mocno. Jak wiadomo lokaty oraz rachunki oszczędnościowe są produktami która Polacy wybierają najczęściej, ponieważ wiedzą że jest to jedna z najbezpieczniejszych form oszczędzania. Polacy są na tyle bezpieczni w swoich inwestycjach że według ostatnich danych statystycznych, to własnie w bankach trzymamy nasze oszczędności. Wśród nas panuje dosyć duża nieufność do inwestowania.

Lokata Bankowa – 2024

Rok 2020 jest bardzo dobry, ponieważ na rynku trwa hossa. Europejski bank centralny od paru miesięcy dodrukowuje pieniądze, przez co zachodnie gospodarki mają się coraz lepiej. A jak wiadomo jeżeli zachód rośnie to koniunktura w Polsce również. W tym roku mamy znów bardzo silny popyt na kredyty hipoteczne, a co za tym idzie ceny nieruchomości będą rosły. Dlatego lokaty bankowe będą coraz lepiej oprocentowane i jednocześnie będą się odbijać od dna. Ponieważ tak niskiego oprocentowania lokat nie było już długo. W naszym rankingu znajdziecie lokaty które są najbardziej opłacalne, przy inwestowaniu w nich. I nie ma efektu takiego że wręcz tracimy na nich. Bo nie wiele osób wie, ale na lokatach bankowych realnie można tracić. Jeżeli weźmiemy niskie oprocentowanie lokaty, podatek który musimy zapłacić od zarobionych odsetek oraz inflacje. To realnie zaczynamy tracić, mimo że nie widzimy tego w portfelu.

Najlepsza lokata bankowa

Chcemy żebyś po zapoznaniu z naszym rankingiem lokat bankowych, był w stanie podczas rozmowy z doradcą klienta bankowego zadać odpowiednie pytania. Jak wiesz najlepsza lokata bankowa to taka gdzie Ty zarabiasz a nie bank. Banki mają w swoich produktach częściej te drugie i zawsze do nich skłaniają swoich klientów. Według nas najlepszymi lokatami są takie gdzie nie musisz zakładach rachunku typu ROR, limitowane do 10 tys. złotych, okres lokaty ograniczony do 14 miesięcy oraz obowiązkowo z gwarancją bankowego funduszu gwarancyjnego. Gdyby coś się stało z bankiem mamy wtedy możliwość odzyskania swoich pieniędzy z lokaty bankowej.

Ważne żeby nie zakładać lokat na dłuższy okres niż 12 miesięcy. Ponieważ będąc świadomymi finansowo, ograniczamy swoją płynność finansową. Fajnym przykładem może być, to że zakładając lokatę na 5 lat i chcemy po 2 latach odzyskać swoje środki. Wtedy rezygnując z takiej lokaty tracimy wszystkie swoje odsetki. Bank na nas zarabia.

Ranking Lokat Bankowych

Jak wiadomo rankingów lokat bankowych jest w internecie pełno, znajdziemy je na pierwszym lepszych portalu finansowym. Ale te wszystkie portalu nie przykładają się do selekcji produktów, ponieważ zgarniają duże budżety i promują to co im się najbardziej opłaca a nie co jest opłacalne dla klientów. Nasza porównywarka lokat bankowych wyszła z innego założenia, że jeżeli dostarczymy klientom świetny ranking to oni się nam odwdzięczą. I jak widać ten model się sprawdza, gdyż dostarczamy listę najbardziej opłacalnych produktów z punktu widzenia klienta a nie instytucji bankowej.