Ranking męskich golarek 2024

Pewnie każdy z Was miał w swojej ręce golarkę elektryczną. Nic dziwnego, ponieważ śmiało możemy ją traktować, jako niezbędne urządzenie każdego mężczyzny. Pytanie, co zrobić, by golenie było bardziej dokładne, szybsze i o wiele bardziej komfortowe dla skóry twarzy i samego zarostu? Zdecydowanie odpowiedź znajdziemy w wyborze odpowiedniej golarki elektrycznej. Pomimo, że jej samo uruchomienie, jak i działanie jest banalne, nie każdy potrafi wybrać dla siebie odpowiedni model. Właśnie dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking najlepszych golarek elektrycznych, które z pewnością przypadną do gustu każdemu mężczyźnie. Dowiesz się, czy na Twojej skórze lepiej sprawdzi się golarka foliowa lub rotacyjna, poznasz ich kategorie cenowe oraz wady i zalety. Wszystkich tych najważniejszych informacji dowiesz się czytając nasz ranking golarek męskich!

Golarka foliowa czy golarka rotacyjna?

Na sam początek należy odpowiedzieć na pytanie, czym różni się golarka foliowa, od rotacyjnej? Jeśli posiadasz mniejszy zarost, a Twoja skóra twarzy jest podatna na podrażnienia, zdecydowanie postaw na foliową golarkę elektryczną. Ta golarka męska chroni od podrażnień, ponieważ posiada siatkę, która pokrywa główne ostrze. Golarką foliową golisz się przeważnie z dołu do góry i odwrotnie. Daje to dokładniejszy, precyzyjny efekt niczym od linijki, a ruchy są szybsze i zdecydowanie dokładniejsze.

Z golarką rotacyjną jest troszeczkę inaczej. Nie zapewni ona takiego efektu, co golarki foliowe. Maszynką rotacyjną golimy się okrężnymi ruchami, a jeśli Twoje włoski rosną w różnym kierunku to w tym przypadku sprawdzi się ona nieco lepiej, dając efekt maksymalnej dokładności. Jej wybór wiążę się zdecydowanie z większą ceną. Wybór odpowiedniej maszynki do golenia elektrycznej nie jest prostym zadaniem dlatego, że każdemu mężczyźnie przypada do gustu zupełnie inna golarka elektryczna, niż reszcie. Pamiętaj jednak, że jeśli dążysz do uzyskania gładkiego, przyjemnego w dotyku efektu końcowego i golisz się każdego dnia, lepiej sprawdzi się golarka elektryczna męska foliowa. Natomiast, jeśli jesteś zwolennikiem kilkudniowego zarostu na twarzy, sięgnij wówczas po golarkę rotacyjną.

Golarka sieciowa czy akumulatorowa?

Najlepsza golarka męska elektryczna to z pewnością taka, która po jednym pełnym ładowaniu nada się nam na kilka dobrych goleń. Na rynku wyróżnia się golarki o zasilaniu sieciowym, czyli przewodowe, dzięki którym nie musimy martwić się, że urządzenie jest rozładowane - wystarczy podłączyć ją do gniazdka. Kolejne, o zasilaniu akumulatorowym, to golarki bezprzewodowe, zapewniające golenie w każdym miejscu i o każdej porze bez podłączenia do gniazdka. Należy pamiętać jednak o ich systematycznym ładowaniu. Istnieją również maszynki elektryczne akumulatorowo-sieciowe łącząca zalety powyższych golarek.

Poniżej zestawiliśmy dla Ciebie kilka, najlepiej typowanych golarek elektrycznych, przez co zakup tej odpowiedniej będzie dla Ciebie o wiele prostszy. Sprawdź i przekonaj się sam jaka maszynka elektryczna do golenia najlepiej odpowiada Twojej twarzy.

1

Golarka Philips S5400/06

Ta rotacyjna golarka męska gwarantuje bezpieczne golenie na mokro i sucho. Posiada głowicę o okrągłym profilu, specjalnie po to, by golenie było łatwe i bezproblemowe bez żadnych zacięć i podrażnień nawet na linii szyi i szczęki. Posiada wiele pozytywnych opinii. Najczęstsze z nich to wygoda, jakość, funkcjonalność i wygląd. Golarka posiada także precyzyjny trymer. Po godzinie ładowania golarka ta zapewni 45 minut golenia. Jej akumulatorowe zasilanie gwarantuje pracę tylko w trybie bezprzewodowym (5 minut ładowania zapewni wystarczającą ilość energii na jedno golenie). Sporym minusem jest wysoka cena produktu. Jeśli jednak szukamy urządzenia z najwyższej półki to warto się nad takim wydatkiem zastanowić.

2

Golarka Philips S 1100

Golarka Philips S 1100 to jeden z najlepszych produktów w swojej kategorii cenowej. Gwarantuje ona precyzyjne i komfortowe golenie. Głowice maszynki poruszają się w czterech kierunkach i wyposażone są w trwałe ostrza CleseCut, które posiadają funkcje samoostrzenia się. Golarka posiada stałe zasilanie sieciowe, co dla wielu osób będzie zaletą. Philips S 1100 charakteryzuje się ponadto bardzo atrakcyjnym wzornictwem i bez wątpienia jest jednym z najlepszych produktów dla osób szukających sprawdzonej golarki sieciowej w dobrej cenie.

3

Golarka Braun Series 1 130

Golarka Braun Series 1 130 to kolejny sprawdzony produkt do golenia na sucho, który zasilany jest wyłącznie sieciowo. Jest to model zarówno dla wymagających użytkowników, jak i młodych osób (idealnie sprawdzi się jako pierwsza golarka). Propozycja firmy Braun zapewni nam precyzyjne, komfortowe i skuteczne golenie, czego gwarantem jest głowica o szerokim zasięgu i folia, która doskonale radzi sobie z rosnącymi w różnych kierunkach włoskami. Golarka posiada ponadto trymer, a wartą podkreślenia zaletą jest możliwość mycia pod bieżącą wodą, co na pewno pomoże utrzymać golarkę w czystości.

Szukasz opinii lub większej ilości informacji? Sprawdź szczegóły produktu

4

Golarka Eldom G47

Golarka Eldom G47 o ruchomej potrójnej głowicy, doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy każdego mężczyzny, dzięki czemu golenie jest bardzo szybkie i dokładne. Urządzenie przeznaczone jest do golenia na sucho. Golarka posiada także trymer, która pozwoli przyciąć bokobrody i wąsy. Bezprzewodowe zasilanie akumulatorowo-sieciowe pozwala na łatwe korzystanie z urządzenia w dowolnym miejscu, a możliwość mycia golarki pod wodą utrzyma ją w doskonałej czystości.

Szukasz opinii lub większej ilości informacji? Sprawdź szczegóły produktu

5

Golarka Remington XR1430

Model Remington XR1430 to znakomita golarka od Remingtona, będąca dobrą propozycją dla osób szukających alternatywy dla produktów firmy Braun i Phillips. Ten akumulatorowy model posiada opcje golenia zarówno na sucho, jak i na mokro, a głowica wykonana w technologii HyperFlex Aqua zapewni precyzyjne i komfortowe golenie nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Golarka posiada dodatkowo trymer i ruchomą główkę, co zapewnia precyzje golenia nawet w miejscach, które są trudno dostępne. Produkt jest oczywiście wodoodporny, a akumulator po 4h ładowania pozwala na około 50 minut pracy urządzania. Remington XR1430 to propozycja dla osób szukających dobrej golarki do golenia na mokro w przystępnej cenie.

Szukasz opinii lub większej ilości informacji? Sprawdź szczegóły produktu

6

Golarka Braun 9-9290CC

Golarka z trymerem posiadająca zasilanie akumulatorowe sprawdzi się zarówno podczas golenia na sucho, jak i mokro. Ta foliowa maszynka do golenia Braun posiada wskaźnik naładowania. Czas ładowania wynosi jedną godzinę, natomiast czas pracy to około 50 min. Jest wodoodporna i śmiało można ją umyć pod bieżącą wodą. Jej plusy to 5-stopniowy system ostrzy, ruchoma głowica, precyzja i komfort. Głowica tej maszynki sprosta każdemu rodzajowi owłosienia. Wychwytuje włoski leżące na płasko oraz te, wrastające w różnych kierunkach. Nic więc dziwnego, że nie można dopatrzeć się u niej wad. Liczne zalety mają jednak odzwierciedlenie w bardzo wysokiej cenie produktu.

7

Golarka Philips s5100/06

Gładka skóra w krótkim czasie to zdecydowanie zaleta. Ta elektryczna maszynka do golenia zawiera 5-kierunkowe głowice oraz precyzyjny trymer SmartClick. System ostrzy MultiPrecision unoszą, a następnie ścinają zarówno długie, jak i krótkie włoski na twarzy, zapewniając szybkie i komfortowe golenie. Czas pracy bezprzewodowej to 40 min. Golarka ta posiada akumulatorowo-sieciowe zasilanie. Jest wydajna, wytrzymała i zapewnia równomierność golenia. Atrakcyjny stosunek ceny do jakości produktu to duży atut.

8

Golarka Braun 3080cc

Jej podstawowe cechy to zasilanie akumulatorowe, możliwość golenia zarówno na sucho i mokro. Posiada foliowy system golący. Skutecznie tnie długie i krótkie włoski, za każdym pociągnięciem. Gwarancja gładkiego golenia poprzez trzy niezależnie poruszające się elementy tnące. Maszynka elektryczna jest wodoodporna, co pozwala na mycie jej pod bieżącą wodą. Element golący można czyścić także szczoteczką. Golarka posiada trymer. Czas ładowania to 60 min, natomiast czas pracy wynosi około 45 min. Dużym plusem jest wyposażenie, zawierające etui, ładowarkę, podstawkę do ładowania oraz szczoteczkę do czyszczenia.

9

Golarka Philips s5320/06

Oszczędność czasu i dokładne golenie. To jej podstawa! Ciesz się szybkim i dokładnym goleniem. Golarka ma funkcję trybu turbo, co powoli Ci na ogolenie gęstej brody o wiele szybciej, niż wcześniej. Głowice poruszają się w 5 kierunkach, przez co golenie będzie szybkie i efektowne. Wyświetlacz, który posiada ta golarka elektryczna męska pokazuje wiele informacji, co pozwala na wykorzystanie w pełni potencjału golarki. Zasilanie akumulatorowe i sieciowe to gwarancja 45 minutowego, bezprzewodowego golenia po godzinie ładowania. Możesz wybrać także golenie podłączonym urządzeniem. Posiada nakładany trymer, co precyzyjnie wykończy stylizację. Możliwość mycia pod bieżącą wodą.

Jak już zauważyłeś najpopularniejsze golarki to zdecydowanie golarki męskie producentów Braun, czy Philips. Co więcej, golarki elektryczne obecnie najbardziej różnią się od siebie wyglądem i stylistyką. Warto więc przed samym zakupem zobaczyć, która najlepiej leży w dłoni, czy jest wygodna, jaką ma obudowę i w co jest wyposażona. Wybór odpowiedniej męskiej golarki elektrycznej to zdecydowanie niełatwe zadanie. Jest ich wiele, a kupno odpowiedniej, bez wcześniejszego zapoznania się z produktem nie jest dobrym rozwiązaniem. Mamy nadzieję, że dzięki zastawieniu najlepszych i popularnych golarek męskich na naszej stronie wybór tej właściwej będzie o wiele łatwiejszy. Wybierz taką, która najbardziej pasuję do Ciebie i Twojego zarostu. Zadbaj o swój wygląd twarzy już teraz!

Elektryczna maszynka do golenia - na co zwrócić uwagę?

Podsumowując powyższe rozważania na temat wyboru odpowiedniego produktu należy podkreślić, że kluczową decyzją każdego kupującego jest decyzja, czy elektryczna maszynka do golenia, którą wybierzemy będzie posiadała folię czy ostrza rotacyjne. Wybór ten wydaje się być kluczowy dla naszego zadowolenia, skuteczności danego urządzenia i komfortu golenia. Jeśli więc włoski na Twojej brodzie rosną w różnych kierunkach wybierz maszynkę rotacyjną, która jednak nigdy nie pozwoli ogolić się tak dokładnie, jak golarka foliowa (która w przypadku włosów rosnących w różnych kierunkach może nie być w stanie dokładnie dogolić wszystkich miejsc). Wybór pomiędzy tymi dwoma typami zależy już w 100 procentach od Ciebie, zdecyduj sam, która elektryczna maszynka do golenia będzie idealna dla Ciebie.

Maszynki do golenia elektryczne - jakie zasilanie?

Jedną z kluczowych funkcji, jaką posiadają maszynki do golenia elektryczne jest ich zasilanie. Na rynku wybieramy pomiędzy maszynkami zasilanymi na stałe sieciowo, a maszynkami akumulatorowymi. Wiele osób, w obawie przed rozładowaną baterią decyduje się na to, by ich maszynka elektryczna do golenia posiadała zasilanie sieciowe. Warto jednak zauważyć, że większość dostępnych modeli akumulatorowych działa, po podłączeniu ładowarki, zupełnie tak samo jak maszynki do golenia elektryczne zasilane sieciowo. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Dzięki temu nasza elektryczna maszynka do golenia może działać zarówno na akumulatorze, jak i będąc podłączoną do sieci. Warto też zwrócić uwagę na czas ładowania. Większość maszynek elektrycznych akumulatorowych działa na baterii około godziny. Niektóre potrzebują jednak tylko kilkudziesięciu minut, aby się naładować, inne kilku godzin. Warto mieć to na uwadze.

Maszynka elektryczna do golenia - dokonaj dobrego wyboru

Maszynki do golenia elektryczne to produkty, w przypadku których wybór jest na prawdę spory. Decyzja dotycząca tego, z jakiej półki produkt wybierzesz należy w pełni do Ciebie. Mimo tego, że w naszym rankingu znajduje się maszynka elektryczna do golenia za kilkadziesiąt złotych, jak i modele kosztujące ponad 1000 zł nie sprawia, że między tymi produktami nie zauważysz różnic. Są one ogromne (jakość sprzętu, wykończenie, trwałość, jakość ostrzy, jakość akumulatorów). Staramy się jednak znaleźć złoty środek i brać pod uwagę stosunek jakości do ceny. Każdy ma bowiem inny budżet, który chce przeznaczyć na wybór elektrycznej maszynki do golenia. Decydując się na zakup miej jednak świadomość różnic, które wynikają z cen produktów. Każda maszynka elektryczna do golenia spełnia swoje zadanie, jeśli dopasujemy ją do własnych potrzeb i oczekiwań, jakie mamy wobec tego typu sprzętu.