Blog

Jakie posiada zalety płyta indukcyjna

Jak dobrze wiecie płyta indukcyjna to bardzo specyficzny rodzaj płyty grzewczej, na którą decyduje się coraz to więcej osób. To z pewnością bardzo praktyczne i nowoczesne rozwiązanie, które bez dwóch zdań musi pojawić się w Waszej kuchni. Zastanawiacie się, jakie zalety posiadają płyty indukcyjne? Myślicie nad jej zakupem i pragniecie poznać wszystkie pozytywne aspekty tego wyjątkowego urządzenia AGD? Przedstawiamy Wam kilka najlepszych zalet, które koniecznie musicie poznać, decydując się na zakup płyty indukcyjnej.

Jakie zalety posiada płyta indukcyjna?

Producenci urządzeń AGD stale wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich Klientów i oferują szeroki wybór coraz to nowszych płyt indukcyjnych. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z zakupem, zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi dowolnie wybranego modelu. Do jednych z najważniejszych kwestii zdecydowanie należą zalety płyt indukcyjnych, które opisaliśmy dla Was poniżej. Zastanawiacie się więc, co charakteryzuje te nowoczesne i komfortowe urządzenia kuchenne? O to kilka ciekawych plusów płyt indukcyjnych, które pomogą Wam w wyborze wymarzonej płyty grzewczej.

Nagrzewanie płyty indukcyjnej

Każda płyta indukcyjna działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. W ten sposób po położeniu specjalnego naczynia wytwarzać się będzie pole magnetyczne, które w efekcie doprowadzi do nagrzania samego naczynia. Bardzo ważną i istotną różnicą pomiędzy płytą indukcyjną a tradycyjną i elektryczną płytą grzewczą jest to, że w opisywanych płytach indukcyjnych nie nagrzewa się cała tafla płyty, lecz jedynie samo dno naczynia, w którym przygotowujecie dowolny posiłek. To zdecydowanie ogromna zaleta niosąca za sobą wiele korzyści. Brak ryzyka poparzenia o płytę to z pewnością świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników gotowania.

Spora oszczędność energii

Co więcej, dzięki podgrzewaniu tylko wybranych obszarów, możecie także zaoszczędzić sporo energii. Warto zaznaczyć, że w porównaniu ze standardowymi płytami, może to być nawet około 25%. Wszystko przez to, że płyta indukcyjna sama rozpoznaje wielkość położonego na niej naczynia i dostosowuje pole powierzchni grzania do całkowitej powierzchni Waszego naczynia, w którym przyrządzacie swoją potrawę. Również sam przebieg nagrzania zachodzi błyskawicznie, przez co w mgnieniu oka można podgrzać lub przygotować dowolny posiłek.

Przydatna funkcja łączenia pól grzewczych

Płyta indukcyjna posiada również inną ciekawą zaletę. Gdy decydujecie się na sporządzenie posiłku w innym, nietypowym naczyniu, które nie mieści się na pojedynczym polu grzewczym indukcji, warto zdecydować się na taki rodzaj płyty, która została wyposażona w nowoczesną funkcję. Mowa tutaj o możliwości łączenia ze sobą pól grzewczych, tworząc jedno większe, dzięki czemu potrawa przygotowywana w niestandardowym naczyniu będzie odpowiednio podgrzana. Proste i szybkie zachowanie czystości

Oczywiście nie zapominajmy o zachowaniu czystości. W porównaniu z tradycyjnymi kuchenkami, o wiele lepiej jest zachować czystość na płycie indukcyjnej. Brak przypalających i przywierających kawałków jedzenia to zdecydowanie duży plus, gwarantujący sporą oszczędność czasu. Posiadając płytę indukcyjną nie musicie martwić się o zanieczyszczenia spowodowane rozlaną zupą lub wykipiałym mlekiem. Indukcja nie posiada zakamarków i trudno dostępnych miejsc, gwarantując banalne i szybkie wyczyszczenie płyty grzewczej.

Kontrola nad procesem nagrzewania

Warto także zaznaczyć, że przypadkowe włączenie płyty indukcyjnej nie spowoduje jej nagrzania. Miałoby to miejsce tylko w przypadku, gdy na płycie znajdować się będzie odpowiedni garnek. W pozostałych przypadkach nie musicie się martwić, że Wasza nowo zakupiona płyta przypadkowo nagrzewa się i niepotrzebnie pobiera energię. To ogromny plus, który z pewnością wiążę się z dużą oszczędnością. Wyjątkowy design, pasujący do każdej kuchni

Nie sposób przyjrzeć się również zalecie, jaką jest nowoczesny design i różnorodność pod każdym kątem. Producenci płyt indukcyjnych cały czas dbają o jak najlepszy wygląd swoich urządzeń, ulepszając je i dodając ciekawe, wyróżniające efekty. Obecnie na rynku znajdziecie mnóstwo interesujących modeli, różniących się od siebie kształtem i kolorem. To zarówno znane wszystkim czarne, jak i nowoczesne i modne białe płyty indukcyjne. Wszystko po to, by całe wnętrze Waszej kuchni było idealnie zgrane, a przyrządzanie posiłków sprawiało Wam niesamowitą przyjemność.

Szukacie więc wyjątkowej płyty indukcyjnej i chcecie, by Wasza kuchnia wyglądała na nowoczesną i pełną wyjątkowych urządzeń najlepszych i polecanych producentów? Marzy się Wam kuchnia wyposażona w najlepsze urządzenia? Jeśli tak, nie czekajcie ani chwili dłużej i już teraz poznajcie nasz ranking płyt indukcyjnych. To zestawienie wszystkich najlepszych urządzeń, które z pewnością znajdą swoje miejsce w Waszej kuchni. Płyta indukcyjna godna zainteresowania? Z nami znajdziesz właśnie taką!

Sprawdź nasze najlepsze promocje świąteczne i kody rabatowe. Kupuj nawet 80% taniej! [zamknij]