Finanse

Telewizja cyfrowa na kartę – warto?

Oferta, którą dzisiaj przedstawiają nam platformy telewizyjne, jest bardzo szeroka. Ciężko znaleźć jakiś punkt, którym jeden z dostawców się wyróżni. I bardzo trudno jest nam wskazać, która z ofert będzie dla nas najlepsza. Jak wiadomo na taką ofertę telewizji cyfrowej, składa się wiele czynników, m.in. cena czy zakres pakietu, jakość obrazu itp. W Polsce jest kilku czołowych dostawców usług telekomunikacyjnych, dzięki czemu mamy wybór. Dodatkowo osoby, które mieszkają w blokach mają najczęściej wybór lokalnych dostawców kablówek. Dużym plusem usługi telewizji cyfrowej, jest to, że nie jesteśmy skazani na kable itp. podłączenie odbywa się poprzez antenę satelitarną.

Telewizja cyfrowa na kartę – alternatywa?

Od kilku lat w naszym kraju nie jesteśmy już uzależnieni od jednego modelu świadczenia usług, jakim był abonament. Teraz providerzy telewizyjni wprowadzili model telewizji na kartę. Największym plusem jest brak stałej umowy, działa to tak samo jak w przypadku doładowania w telefonie. Jeżeli potrzebujemy oglądać telewizję to możemy w każdej chwili kupić doładowanie, które odpowiada danemu pakietowi. Mówiąc w skrócie płacimy, kiedy mamy ochotę. Co ważne, jeżeli nie doładujemy konta to nasze konto nie zostanie zablokowane, będziemy mieli podstawowe kanały.

Na pewno z takiego rozwiązania będą zadowolone osoby, które często wyjeżdżają i nie chcą się wiązać długimi umowami. Wtedy, kiedy będą w domu kilkoma kliknięciami myszy doładują sobie konto w telewizji na kartę. Jest to niezwykła swoboda w decydowaniu o naszej ofercie kanałów.

Wady telewizji cyfrowej na kartę – jakie?

Niestety wady również w takim rozwiązaniu istnieją. Osoby, które są wymagające, nie zaspokoją się ofertą telewizji na kartę u polskich operatorów. Oferta na abonament jest dużo bardziej szeroka. Przykładem może być tutaj oferta Cyfrowego Polsatu. Kolejnym minusem jest droższy pakiet startowy, musimy go kupić na własność. Cały zestaw kosztuje ok 150-250 złotych. Dodatkowo musimy dopłacić za kartę sim u naszego operatora. Czasem operatorzy dają kartę gratis, jeżeli kupujemy zestaw przez Internet.

Podsumowując, telewizja na kartę to ciekawa alternatywa dla umów abonamentowych. Jak zawsze wszystko jest zależne od potrzeb i wymagań osoby kupującej. Dla tych, co chcą mieć swobodę i lubią zmieniać ofertę programową czy oszczędzać pieniądze – takie rozwiązanie nadaje się idealnie. Lecz jeżeli należysz do klientów, którzy są dużo bardziej wymagający to najlepszym rozwiązaniem będzie zawarcie umowy abonamentowej. Nasz portal powyżej zaprezentował oferty, zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Sprawdź nasze najlepsze promocje świąteczne i kody rabatowe. Kupuj nawet 80% taniej! [zamknij]