Blog

Aplikacje na wakacje - dla starszych i młodszych

Okres wakacyjny to oczywiście czas beztroskich wyjazdów, urlopów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Podczas urlopowego wypoczynku oraz wakacyjnych wojaży niewielu z nas rezygnuje z korzystania ze smartfonów i dostępu do Internetu. Warto jednak, wykorzystać te udogodnienia do zaplanowania wyjazdów i pobrać korzystne aplikacje, przydatne podczas wakacji.

Podstawowe aplikacje na wakacje - jakie?

Niezależnie od tego, gdzie się udajemy, czy nad polski Bałtyk, czy na śródziemnomorską Maltę, aplikacją niezbędną do kontrolowania lokalizacji są Google Maps. Aplikacja na bieżąco podaje nasze koordynaty, uwzględnia atrakcje w pobliżu, hotele, komunikację zbiorową itp. Dzięki niej można wyszukiwać ciekawe i warte odwiedzenia miejsca, wyszukać drogę powrotną do hotelu, a także zaplanować trasę podróży.

Aplikacja Google Maps

Można także pobrać aplikację z mapami, które typowo dotyczą konkretnego regionu, co jeszcze bardziej przybliży nam zwiedzany obszar.

Przydatne będą także aplikacje ułatwiające podróżowanie komunikacją miejską lub zbiorową, w tym aplikacje typu Bolt czy Uber. Ułatwią one tym samym, sprawne przedostanie się z miejsca na miejsce, jaki również dokonanie zapłaty przez aplikację bankową.

Dorosłemu urlopowiczowi przyda się także aplikacja TripAdvisor, z pomocą której można poznać opinie i recenzje innych osób na temat restauracji, kawiarni, hoteli czy atrakcji turystycznych.

Aplikacja Tripadvisor

Aplikacje pogodowe również warto pobrać przed wyjazdem, zwłaszcza udając się w góry lub planując długie piesze i rowerowe wycieczki czy spływy kajakowe. Dzięki nim dopasujemy długość trasy, ubiór oraz ekwipunek do warunków atmosferycznych.

Rozsądnie jest także skorzystać z rządowych aplikacji dotyczących bezpieczeństwa obywateli, zarówno tych przebywających w kraju, jak i za granicą.

Wybierając się za granicę, dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji typu tłumacz językowy lub rozmówki. Niekoniecznie przy tym muszą to być rozmówki w języku, który obowiązuje w danym kraju naszej destynacji, wystarczy, że zaopatrzymy się w rozmówki polsko-angielskie, które wystarczająco ułatwią zwiedzanie i podstawową komunikację na miejscu.

Dziecko na wakacjach? Zadbaj o aplikacje

Jeżeli nasza pociecha posiada własny smartfon, warto ten fakt wykorzystać, aby zwiększyć jej bezpieczeństwo. Należy uczulić dziecko, że wychodząc z domu, zawsze powinno zabierać ze sobą telefon i trzymać go w konkretnym miejscu np. kieszeni czy nerce. Aplikacją, która powinna być niezbędna w smartfonie najmłodszych jest aplikacja lokalizacyjna, którą można połączyć ze smartfonem rodzica. Wówczas posiada on kontrolę nad tym, gdzie dziecko się znajduje. Warto nauczyć pociechę też korzystania z aplikacji Google Maps, której może użyć gdyby się zgubił.

Jeżeli dziecko wyjeżdża na wyjazd zorganizowany i nie będziemy mu towarzyszyli, dobrym rozwiązaniem będzie zainstalowanie aplikacji ułatwiającej mu pakowanie. Za jej pomocą doda do listy rzeczy do zabrania, a nawet będzie mogło je pogrupować np. rzeczy na plażę czy kosmetyki. Ułatwi to także pakowanie podczas powrotu do domu, a jak wiadomo dzieci bywają zapominalskie.

Aplikacja Squla

Aby zapewnić dziecku szybko przebiegającą podróż lub kreatywne zajęcia w deszczowy dzień, warto zaopatrzyć jego smartfona w aplikacje, które posłużą rozrywce i edukacji zarazem. Jedną z rekomendowanych aplikacji jest Squla, opracowywana we współpracy z nauczycielami. Zawiera ona mnóstwo gier, quizów i zadań edukacyjnych, które w interesujący sposób przekażą dziecku wiedzę i zapewnią rozrywkę. Ponadto, można wybrać grę zręcznościową, która pobudzi dziecko motorycznie lub gry logiczne, które z kolei zachęcą do wysiłku umysłowego.

Pamiętajmy jednak, aby liczba gier była ograniczona, wówczas dziecko będzie samo chętnie szukało rozrywki atrakcji poza światem wirtualnym. Aplikacje na telefon mają służyć jedynie chwilowej rozrywce i nie zastępować czasu spędzanego aktywnie na świeżym powietrzu.

Wpis powstał przy wspołpracy z firmą Software Development. Dziękujemy za pomoc w wyborze aplikacji.