Blog

Czym należy kierować się, wybierając kurtki puchowe męskie?

Wybór kurtki puchowej nie jest zadaniem łatwym. Na rynku jest wiele produktów, które różnią się od siebie fasonem, kolorem i przede wszystkim jakością. Dlatego warto dobrze się przygotować do podjęcia tej decyzji! Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę przy zakupie kurtki puchowej dla mężczyzny.

Przeznaczenie kurtki puchowej

Najważniejszą kwestią, jaką powinieneś rozważyć przed zakupem kurtki puchowej, jest jej przeznaczenie. Inne kurtki są zakładane do codziennego użytkowania, a inne są odpowiednie do uprawiania sportu. Kurtki puchowe wypełnione naturalnym puchem to świetne rozwiązanie dla miłośników nart, wspinaczki czy innych sportów zimowych. Najbardziej wypełnione kurtki przydadzą się osobom wybierającym się na ekstremalne wędrówki górskie. Skutecznie chronią przed nawet bardzo niską temperaturą, a jednocześnie zapewniają komfort i są łatwe w transportowaniu. Dodatkową funkcją niektórych kurtek puchowych jest „stow away’’, umożliwiająca złożenie kurtki i umieszczenie jej w kieszeni na biodrze, gdy nie jest potrzebna.

Materiał i wypełnienie kurtki zimowej

Najcieplejsze są kurtki wypełnione puchem naturalnego pochodzenia, głównie kaczym lub gęsim. Gwarantują kompleksową izolację, a przy tym są lekkie i wygodne. Taka kurtka jest niesamowicie odporna na trudne warunki atmosferyczne i jest w stanie posłużyć nawet 20 lat. Do kurtek często dodawane są materiały syntetyczne, których zadaniem jest odprowadzanie pary wodnej. Kurtki ze sztucznego puchu są cięższe i mniej wytrzymałe.

Jeśli więc szukasz kurtki, która ma chronić Cię przed dużymi mrozami i służyć Ci podczas zimowych wypraw, powinieneś zdecydować się na kurtkę puchową męską wypełnioną naturalnym puchem. O rodzaju i dokładnych parametrach wypełnienia mówią nam specjalne symbole. Wskaźnik CUIN, wyrażany w calach sześciennych na uncję, daje informację o sprężystości puchu. Na metce znajdziesz także informację o stosunku procentowym puchu do pierza (np. 90/10), im wyższa jest pierwsza liczba, z tym lepiej izolującą kurtką masz do czynienia. Kurtki o nieco niższych parametrach będą odpowiednie do codziennego użytkowania.

Jak odpowiednio dobrać rozmiar i długość kurtki?

W większości sklepów internetowych dostępne są tabele rozmiarów, dzięki którym można dobrać idealną kurtkę bez konieczności udawania się do sklepu w celu przymierzenia. Przed rozpoczęciem przeglądania kurtek zimowych, warto dokonać szczegółowych pomiarów swojego ciała, które powinny obejmować wzrost, obwód klatki piersiowej, pasa i bioder oraz długość ramienia mierzoną od barku do nadgarstka. Następnie możesz porównać swoje wymiary z tymi znajdującymi się w tabeli i dobrać odpowiedni rozmiar. Kurtki puchowe męskie mają też różne długości. Wybór odpowiedniej może być podyktowany względami praktycznymi lub ogólnymi preferencjami.

Kolor

Kurtki puchowe męskie są dostępne w rozmaitych kolorach. Odpowiednią kurtkę dla siebie znajdą zwolennicy stonowanej kolorystyki, jak i Ci lubiący nosić bardziej krzykliwe kolory. Mężczyźni chcący zachować klasyczny wygląd wybiorą najprawdopodobniej czarną kurtkę, a ci, którzy decydują się na zakup kurtki, która będzie im towarzyszyć przy uprawianiu sportu, pomyślą zapewne o żywych kolorach. Powinieneś też zwrócić uwagę na ilość kieszeni, na to czy kurtka posiada kaptur i czy jest on odpinany.

Po rozważeniu wszystkich wyżej wymienionych aspektów możesz być pewien, że dokonasz właściwego wyboru, wybierzesz kurtkę dopasowaną do swoich upodobań i potrzeb. Jeśli będziesz właściwie pielęgnował swoją kurtkę puchową, będzie ona chronić Cię przed zimnem przez wiele lat!