Blog

Najciekawsze funkcje pralek automatycznych

Pralka to urządzenie dostępne praktycznie w każdym domu. To także zdecydowanie niezastąpiony sprzęt służący do pomocy w codziennych, domowych obowiązkach. Pozwala Wam on na rezygnację z prania ręcznego, co powoduje zaoszczędzenie dużo cennego czasu. Zwróćmy jednak uwagę na sam postęp technologiczny. Niektórzy z Was zapewne pamiętają starsze modele pralek, z których korzystali Wasi dziadkowie, bądź rodzice. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiają się coraz to nowsze urządzenia piorące, gwarantujące Wam oprócz podstawowego prania czy wirowania wyjątkowe funkcje, o których nikt wcześniej nie miałby pojęcia. Zastanawiacie się, jakie nowoczesne funkcje sprawdziłyby się najlepiej w Waszym domu? A może po prostu pragniecie poznać wszystkie niezawodne programy, które przeprowadziły ogromną rewolucję na rynku urządzeń AGD? Zobaczcie nasze zestawienie funkcji pralek automatycznych i wybierzcie najlepszy sprzęt do walki z brudem na ulubionych tkaninach.

Postęp technologiczny na rynku AGD. Jaka pralka automatyczna jest najlepsza?

Producenci wprowadzają ciągle coraz to nowsze udoskonalenia pralek, przez co wybór najlepszej z nich nie jest na pierwszy rzut oka prostym zadaniem. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że im więcej dodatkowych funkcji, tym wyższa cena urządzenia piorącego. W tym przypadku warto wcześniej zapoznać się z dowolnie wybranym sprzętem, by poznać wszystkie jego wyjątkowe i oryginalne udogodnienia. Jednak pocieszającym faktem jest to, że każda obecna pralka automatyczna została na swój sposób odpowiednio udoskonalona i z pewnością różni się od klasycznej pralki, znanej wszystkim kilkanaście lat temu. Daje Wam to więc możliwość zakupu nowoczesnego urządzenia dostępnego na każdą kieszeń. Wszystkie modele są na swój sposób inne, a to na jaki zdecydujecie się Wy, zależy tylko i wyłącznie od Was samych. Planujecie zakup nowej pralki? Jeśli tak, zapoznajcie się z wszystkimi niezawodnymi funkcjami wybranego modelu i wybierzcie najlepszy sprzęt piorący już teraz.

Najciekawsze funkcje pralek. Poznajcie technologię na najwyższym poziomie

Podczas wyboru nowej pralki warto zapoznać się z wszystkimi podstawowymi parametrami, do których należą przede wszystkim wymiary urządzenia, poziom hałasu, energooszczędność oraz pojemność bębna. Dodatkowo koniecznym elementem podczas podejmowania decyzji zakupowej jest zapoznanie się z nowoczesnymi funkcjami, które oferują Wam wszyscy producenci sprzętów AGD. Oto kilka głównych najciekawszych funkcji pralek, które powinny pojawić się w polu Waszego zainteresowania.

Pranie bąbelkowe

To proste i ekologiczne działanie, w czasie którego woda, proszek oraz powietrze łączą się ze sobą, wytwarzając w ten sposób aktywne bąbelki. Te zaś w zadowalająco szybkim tempie wnikają w najbardziej trudne do usunięcia plamy. Technologia Eco Bubble gwarantuje Wam zachowanie jakości tkanin, dzięki czemu nie ma możliwości, by funkcja ta uszkodziła ulubioną bluzkę lub spodnie. Wszystko dzięki temu, że cały proces prania bąbelkowego rozpoczyna się już w 15 stopniach Celsjusza. Warto jednak pamiętać, że pralki z systemem Eco Bubble są stosunkowo droższe od pozostałych modeli ale pozwalają Wam one na szybkie i skuteczne usunięcie nawet najbardziej uciążliwego brudu w niskich temperaturach.

System kontroli piany, temperatury oraz wirowania

System kontroli piany to nic innego, jak zwykła redukcja piany w przypadku jej dużej ilości. W ten oto sposób, gdy podczas pracy urządzenia w bębnie nabierze się spora ilość niechcianej piany, odpowiednio przeznaczony do tego program dobierze więcej wody, aby usunąć jej nadmiar w szybkim tempie. W przypadku temperatury, dzięki nowoczesnemu programowi samo możecie dowolnie sterować temperaturą wody i wybrać najodpowiedniejszą do pranych w pralce tkanin. Zaś kontrola prędkości wirowania Waszej pralki, służy przede wszystkim do łatwego i szybkiego regulowania prędkości wirowania, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb. Co więcej, nowoczesne funkcje rozszerzone zostały o możliwość wyłączenia wirowania w dowolnej chwili.

Pranie parowe. Genialna funkcja dla alergików

Nowoczesna pralka posiadająca powyższą funkcję, pozwala Wam na skuteczne odkażanie pranych ubrań, eliminując w ten sposób szkodliwe na zdrowia grzyby czy drobnoustroje. To świetne rozwiązanie dla alergików, ponieważ wytwarzająca się podczas prania para osiąga znacznie większą temperaturę niż sama woda, umożliwiając pozbycie się wszelkich niechcianych alergenów. Warto także zaznaczyć, że sama funkcja pary pozwala Wam na szybkie wygładzenie pranych w pralce ubrań, których nie musicie prasować.

Dołożenie prania

Funkcja dodawania odzieży to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, gdy jesteście posiadaczami dużej rodziny. Pewnie każdemu z Was zdarzyło się zapomnieć dołożyć do prania dowolną część garderoby wymagającą prania. Dzięki tej funkcji możecie w dowolnym momencie pracy urządzenia piorącego, dorzucić ubranie nie martwiąc się o sam proces prania.

Sterowanie smartfonem

Zgodnie z postępem technologicznym do sterowania smartfonem przyzwyczaja się coraz to większa liczba osób. Co może robić Wasz telefon oprócz zwykłego serfowania po Internecie lub dzwonienia i wysłania smsów? Za pomocą smartfona możecie nie tylko sterować alarmem w swoim domu ale także możecie posiadać pełną kontrolę nad pracą domowych urządzeń. Zaczynając od prostych kuchennych sprzętów, kończąc na odkurzaczach lub pralkach. Za pomocą specjalnie stworzonej aplikacji możecie dopasować odpowiedni program do włożonego wcześniej prania. Co więcej, możecie tak zaprogramować swoją pralkę, by uruchamiała się ona podczas Waszej nieobecności w domu. Obsługujcie więc pralkę z dowolnego miejsca i cieszcie się świeżym i czystym wyglądem ulubionych tkanin.

Opóźnienie startu

Funkcja ta umożliwia Wam samodzielne ustawienie godziny, o której pralka ma rozpocząć proces prania. Nowoczesne modele dają Wam możliwość opóźnienia czasu uruchomienia aż do 24 godzin. Zaprogramujcie więc swoją nową pralkę, by wykonywała swoją pracę w nocy lub po zaraz po Waszym powrocie do domu.

Zabezpieczenie przed dziećmi

Nowoczesne modele pralek automatycznych posiadają wyjątkowe funkcje zabezpieczające przed dziećmi, do którego zaliczyć można przede wszystkim blokadę drzwiczek i przycisków w czasie pracy urządzenia oraz w niektórych przypadkach mamy do czynienia z podwójną szybą w drzwiczkach, chroniącą Wasze dzieci przed poparzeniami.

Szybkie odświeżanie

Jesteście posiadaczami tkanin, które niekoniecznie uwielbiają częste pranie? Funkcja odświeżania pozwala Wam na łatwe i bardzo szybkie odświeżenie ubrań, które posiadają nieprzyjemny zapach. Proces ten odbywa się bez użycia wody oraz różnych detergentów, co z pewnością skutkuje zachowaniem wyglądu ulubionej bluzki lub swetra. Nadajcie swoim tkaniną niespotykaną wcześniej świeżość, bez możliwości klasycznego prania.

Funkcja pupil

Jesteście posiadaczami zwierzaków w swoim domu? Jeśli tak, ten nowoczesny program z pewnością będzie dla was strzałem w dziesiątkę, bez którego nie wyobrażamy sobie Waszej nowej pralki. Obecność sierści na ubraniach to z pewnością codzienność dlatego, też warto zainwestować w sprzęt piorący posiadający tą funkcję. Wykorzystuje ona specjalny cykl prania zmodyfikowany w taki sposób, by zarówno samo pranie, jak i płukanie tkanin było o wiele bardziej skuteczniejsze i intensywniejsze. To zasługa wirowania z podwojoną siłą, pozwalająca Wam pozbyć się sierści w mgnieniu oka. Warto zaznaczyć, że owe pralki posiadające powyższą funkcję są wyjątkowo energooszczędne i zużywają normalną ilość wody i prądu, pomimo swojej mocniejszej pracy.

Najlepsze funkcje pralek automatycznych- wybierzcie swój model już teraz!

Jak zapewne zdążyliście zauważyć, każdy z Was może znaleźć urządzenie piorące dostosowane do swoich potrzeb. Możecie wybrać pralkę z najprostszymi i podstawowymi funkcjami lub też zdecydować się na o wiele większą i bogatszą gamę udogodnień, gwarantujących niezastąpiony komfort i wygodę w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych. Szukacie urządzenia wyposażonego w powyższe nowoczesne funkcje i programy prania? Zapraszamy na nasz ranking pralek automatycznych, który został stworzony z myślą o Was! Wspaniałe i długotrwałe sprzęty AGD najlepszych producentów, znanych na całym świecie? Wszystko to znajdziecie klikając w nasz ranking już teraz!

Sprawdź nasze najlepsze promocje świąteczne i kody rabatowe. Kupuj nawet 80% taniej! [zamknij]