Blog

Nowoczesne funkcje kuchni indukcyjnej

Każdy ze znanych Wam producentów urządzeń AGD stale stara się o ulepszenie swoich urządzeń, by stały się niezawodne i wyjątkowe w każdym calu. Między innymi to zbiór ciekawych funkcji, które z pewnością czynią każdy dowolny model niezastąpionym. By wybrać dla siebie wymarzone urządzenie grzewcze, jakim jest płyta indukcyjna warto zapoznać się wcześniej z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi poszczególnych modeli. To bardzo ważny element, który pozwoli Wam na wybór odpowiedniego sprzętu do Waszej kuchni. Pragniecie wymienić swoją starą kuchenkę na nową lub właśnie wprowadziliście się do nowego mieszkania i potrzebujecie wyjątkowej płyty indukcyjnej, zawierającej wszystkie nowoczesne funkcje? Zobaczcie razem z nami, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas decyzji zakupowej i wybierzcie swój ulubiony model indukcji już teraz!

Wyjątkowe funkcje płyt indukcyjnych:

Power Booster

Wystarczy podczas gotowania wcisnąć odpowiedni przycisk z funkcją Power Booster, a moc grzania zwiększy się o kilkadziesiąt procent. Pozwala to na zdecydowanie szybkie i o wiele bardziej efektywne gotowanie, bez utracenia cennych wartości odżywczych. To błyskawiczne zwiększenie mocy pola grzewczego dostępne jest w jednym lub we wszystkich polach grzewczych. Zależy to bowiem od wybranego przez Was modelu płyty indukcyjnej. Pamiętajcie jednak, że w przypadku funkcji Power Booster we wszystkich polach indukcji, wymagane jest zasilanie trójfazowe.

Funkcja AutoBridge

Gdy planujecie przyrządzić lub podgrzać potrawę w naczyniu, którego podstawa jest znacząco większa niż pole grzania, koniecznie wybierzcie płytę indukcyjną posiadającą tą funkcję. W przypadku położenia niewymiarowego naczynia, płyta automatycznie pozwala na połączenie ze sobą pól, które w efekcie stworzą jedno, duże pole grzania, dopasowane do wielkości naczynia. W ten sposób macie możliwość przygotowania swojej potrawy, bez obawy, że nie została ona odpowiednio podgrzana.

Smart Boiling

Funkcja płyty indukcyjnej Smart Boiling pozwala Wam zautomatyzować gotowanie takich potraw, jak makaron, ryż, warzywa lub jajka. To szybki proces zagotowania, gdzie pole, na którym znajduje się naczynie z potrawą zostaje mocno nagrzewane do momentu zagotowania, a następnie samo redukuje grzanie do poziomu gotowania na wolnym ogniu.

Szybkie czyszczenie płyty

Pewnie każdemu z Was zdarzyło się nabrudzić na swoim stanowisku pracy. Tak też dzieje się w kuchni podczas gotowania. Gdy w czasie użytkowania z płyty indukcyjnej, niechcący ubrudzicie ją lub dowolne pole grzewcze, macie możliwość włączenia wyjątkowej blokady. Pomaga Wam ona w oczyszczeniu płyty, dzięki wyłączeniu na określony czas przycisków na panelu sterowania. Dzięki temu procesowi możecie z łatwością oczyścić swoje stanowisko pracy w trakcie gotowania.

Funkcja pamięci

Jedna z ciekawych funkcji, która pozwala Wam zapamiętać ustawioną wcześniej temperaturę oraz cały proces gotowania Waszej potrawy. Możecie wybrać odpowiednią moc oraz czas na każdym polu z osobna, co z pewnością pomoże Wam w szybkim i komfortowym gotowaniu.

Slider

Dzięki tej funkcji możecie płynnie i swobodnie regulować moc grzania płyty indukcyjnej. Wystarczy więc, że przesuniecie palcem po regulatorze zmiany temperatury na dowolnym polu grzewczym lub bezpośrednio klikniecie w żądany przez Was poziom temperatury.

Stop & Go. Nowoczesna funkcja pauzy

Funkcja ta pozwala Wam na bardzo szybkie wyłączenie wszystkich pól grzewczych lub zmniejszenia ich do poziomu 1 za pomocą jednego dotknięcia. Praktyczna i zdecydowanie potrzebna funkcja pozwalająca czasowo wstrzymać działanie całej płyty, z pewnością spiszę się, gdy musicie na chwilę wyjść z kuchni. Po powrocie wystarczy ponownie wcisnąć przycisk, a płyta kontynuuje wszystkie wcześniejsze przerwane czynności.

Wyjątkowy system bezpieczeństwa

Chyba każdy z Was zgodzi się z nami, że bezpieczeństwo w kuchni to podstawa. Warto więc posiadać urządzenie z taką funkcją, gdy w Waszym domu mieszkają małe dzieci. Do wyjątkowych zabezpieczeń śmiało można wpisać blokadę włączenia płyty przez nieupoważnione do tego osoby. Aby więc uruchomić płytę i rozpocząć proces nagrzewania dowolnie wybranego pola, należy przycisnąć określoną wcześniej sekwencję przycisków, które następnie odblokują płytę i pozwolą Wam na gotowanie. Co więcej, kolejnym ciekawym zabezpieczeniem jest automatyczne wyłączenie pola grzewczego, na którym przez pewien czas nie znajdowało się żadne naczynie. To zarówno zapewnienie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Wybierzcie z nami wymarzoną płytę indukcyjną już teraz!

Jak już zapewne widzicie dostępnych jest wiele nowoczesnych funkcji płyt indukcyjnych, które z pewnością spiszą swoje zadanie w każdym domu. Warto więc wcześniej zapoznać się z każdą funkcją z osobna, by wybrać najlepszy model płyty grzewczej, dostosowanej do Waszych indywidualnych potrzeb. Gwarantuje Wam to łatwe użytkowanie i z pewnością poprawia oraz kontroluje proces całego gotowania. Szukacie nowoczesnej indukcji, która posiadać będzie wszystkie wymienione powyżej funkcje? Zobaczcie nasz ranking płyt indukcyjnych i znajdźcie dla siebie odpowiedni model w korzystnej cenie. To zbiór wyjątkowych urządzeń AGD znanych i cenionych na światowym rynku producentów, dających niezawodną gwarancję rewelacyjnego gotowania przez długi okres czasu.

Sprawdź nasze najlepsze promocje świąteczne i kody rabatowe. Kupuj nawet 80% taniej! [zamknij]